Projekt ogrodu w Tyłowie

Projekt ogrodu w Tyłowie

Lokalizacja: Tyłowo

Obiekt: Ogród o powierzchni 1570 m2

Opis: Strefa reprezentacyjna przed budynkiem:
pomiędzy ścieżką prowadzącą do budynku, a drogą dojazdową zaprojektowano rabatę z nasadzeniami w postaci ozdobnych brzóz, sosen, lawendy oraz traw ozdobnych –  zaprojektowanych w nasadzeniach na kształt fali, która dodatkowo została podkreślona żwirową nawierzchnią.

Strefa wypoczynkowa z miejscem na ognisko : w południowo-zachodnim rogu działki zaprojektowano miejsce na ognisko wydzielone nawierzchnią żwirową. Znajduje się tam drewniana ławka z oparciem w kształcie litery „L” , która pełni również funkcję skrzyni, do której można schować np. poduchy ogrodowe. Za ławką znajduje się drewniany trejaż z pnączami oraz ozdobna rabata z brzozami, hortensjami i miskantami chińskimi. Do miejsca na ognisko prowadzi ścieżka z betonowych płyt.

Przestrzeń wypoczynkowa przy tarasie: na  przeciwko tarasu zaprojektowano pergolę z huśtawką ogrodową oraz miejscem na grilla do której prowadzi ścieżka z płyt betonowych w kolorze antracytowym. Otoczeniem jej są dwa graby kolumnowe, lawenda, funkie oraz miskanty chińskie w odmianie ‘Zebrinus’. Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano rabatę z drzewkami w kolorze czerwonym. Pomiędzy drzewkami zaprojektowano nasadzenia z krzewów kwitnących oraz zimozielonych. Tuż przy tarasie znajduje się rabata z bukszpanami oraz trawami ozdobnymi. Przy budynku zaprojektowano podwyższoną rabatę z obrzeżem w postaci betonowej palisady.

W ogrodzie zaprojektowano oświetlenie punktowe w postaci reflektorów skierowanych na wybrane drzewa. Aby uzyskać ciekawy efekt plastyczny sugeruje się podświetlenie od dołu koronę drzewa.