Projekt zagospodarowania dwóch tarasów

Projekt zagospodarowania dwóch tarasów

Lokalizacja: Gdynia

Obiekt: Dwa tarasy

Opis: Projektowane zagospodarowanie terenu polegało na aranżacji dwóch tarasów przynależących do dwupoziomowego mieszkania.

Większą część dużego tarasu zajmuje biała, aluminiowa pergola z elektryczną regulacją zadaszenia. Dzięki temu z tarasu będzie można korzystać niezależnie od pogody. Biały kolor nadaje lekkości i dobrze komponuje się z jasnymi ścianami. Pod pergolą zaaranżowano miejsce wypoczynkowe z drewnianymi ławkami będącymi jednocześnie skrzyniami, do których można schować m.in. poduchy. Oparciem ławek są wysokie, drewniane donice z nasadzeniami w postaci miniaturowego klonu palmowego, sosny górskiej, traw ozdobnych oraz kwitnących bylin. Dodatkowo, aby wypełnić przestrzeń zielenią, zaprojektowano pnącza, które pokryją ściany przy miejscu do wypoczynku. Aby nie niszczyć elewacji proponuje się wykorzystać podpory dla pnączy w postaci kratek z ocynkowanej stali.

 

Na mniejszym tarasie, wzdłuż balustrady zaprojektowano donicę o wys. 40cm. Od strony zachodniej donica ma szer.35cm. Zaprojektowano w niej nasadzenia w postaci traw ozdobnych oraz kwitnących bylin takich jak lawenda wąskolistna, jeżówka purpurowa oraz liatra kłosowa. Od strony północnej donica jest nieco szersza i ma szer. 50cm. Zaprojektowano w niej nasadzenia z miniaturowej sosny, tawuły japońskiej, funkii oraz kostrzewy sinej. Ciekawy elementem jest zielona ściana zaprojektowana z gotowych modułów , w której zaproponowano nasadzenia z bluszczu oraz ziół takich jak bazylia, kolendra, lubczyk, mięta. Projekt został zaprezentowany na stronie http://sztuka-krajobrazu.pl