Projekt ogrodu w Wejherowie

Projekt ogrodu w Wejherowie

Lokalizacja: Wejherowo

Obiekt: Ogród o powierzchni 1400m2

Opis: Teren podzielono na strefę reprezentacyjną przed domem, wypoczynkową za budynkiem oraz gospodarczą z miejscem postojowym oraz domkiem ogrodniczym.

W strefie reprezentacyjnej zaprojektowano ogrodzenie z bloczków modułowych oraz drewnianych przęseł. Zaplanowano również ozdobne rabaty podkreślające ogrodzenie oraz wejście do budynku, rabatę z krzewami owocowymi oraz wielogatunkową rabatę tuż przy domu. Przejście do strefy wypoczynkowej podkreślono ciągiem bambusów. Dobrano odpowiedni gatunek – Fargezję szorstką w odmianie ‚Asian wonder’, który może rosnąć w warunkach polskich, nie rozrasta się kłączami, ponieważ posiada kępkowy system korzeniowy oraz dorasta do 2m wysokości.

Strefa wypoczynkowa zaczyna się w obrębie tarasu, gdzie zaprojektowano ażurową, drewnianą altanę w kolorze grafitowym. Tuż obok znajduje się niewielka rabata w stylu japońskim. Od strony południowej zaprojektowano specjalnie wydzielone miejsce na ognisko oraz do wypoczynku. Całość znajduje się w otoczeniu ozdobnych rabat przeplatanych brzozami, trawami ozdobnymi, bylinami, krzewami zimozielonymi oraz kwitnącymi.

W strefie gospodarczej znajduje się dodatkowe miejsce postojowe podkreślone ażurową nawierzchnią. Dodatkowo obok znajduje się domek ogrodniczy oraz warzwynik.